Britské krátkosrsté kočky

Basileo Briliante gatto

Náš nejrozmazlenější. Pan Baz, Bazinga či Bazoš nebo taky odpaďák (sice je krásný, ale slušného vychování moc nepobral). Granule panáček nepapá to né…. Ale vybufetit odpadkový koš to je přece mňamka, sníst hranolky, bramborovou kaši, nebo houbu na mytí no to jó. To pán dokonalý si rád pochutná. Totální mazel a totální je ještě málo. Jestli jsme si mysleli, že Bastík bengál je největší mazel na světě, tak tenhle je největší mazel v galaxii. Je boží.
Bydlí v Karlovych Varech.

Rasa: Britská krátkosrstá kočka
Barva: BSH ns 11
Datum narození: 7.4.2020
Váha: x kg
Rodiče: otec - Piccolo Palla Di Pelo, matka - Gira Palla Di Pelo
Testy: vše negativní - HCM, PKD, rdAc-PRA, SMA, GSDIV
Krevní skupina: B

Mireille Mathieu Say.Meow

Miri je krásná, čokoládovo zlatá kresbová kočička. Už podle jména je k nakousnutí. Třpytí se a její huňatý zlatý kožíšek vypadá jako politý horkou čokoládou, k tomu nádherně pronikavé jantarové oči. Něžná obryně Mirellka. Velmi svéhlavá, samostatná a přátelská. Nevlastní sestřička Nellinky a Natálky (stejný tatínek).

Bydlí v Kynšperku nad Ohří se svM svým synem Polem.


Nella Say.Meow

Nelinka sněhová, něžná, étericky působící kočička s pronikavě modrýma očima v jejíž pohledu se kde kdo ztratí. Překrásná, vyrovnaná, přítulná a neustále vrnící světlounká kráska. Ocásek má trošku tmavší, sem tam nějaký znak se najde i na roztomilých pacičkách, ale čumáček má krásně růžový. Je hodná, přátelská, tulivá a hebká. Princezna Nelinka. Nevlastní sestřička Mirellky (stejný tatínek) a vlastní sestřička Natálky.

Bydlí v Kynšperku nad Ohří.


Nathaly Say.Meow

Rasa: Britská krátkosrstá kočka
Barva: černá zlatá tipped
Datum narození: 15.6.2020
Váha: 3 kg
Rodiče: otec - Tobby Moon Sissi, matka - Emanuella Augustus
Testy: vše negativní - HCM, PKD, rdAc-PRA, SMA, GSDIV, FIV, FeLV
Krevní skupina: B

Natálka béžově zlatá lištička, teda křečík, teda vlastně kočička se zelenýma kukadlama. Je boží. Nevím co víc psát. Vrní i ve spánku, mazlí se neustále, je přátelská, kamarádská, praštěná, akční, ale i líná, prostě jak kdy a jak kde :) je malinká, oproti své sestřičce je drobnější a menší. Je to takový malý mončičák a maskot naší stanice. Sestřička Nellinky a nevlastní sestřička Mirellky (stejný tatínek).

Natálce budeme hledat nový domov.


Ruské modré kočky

Jane Hollyboy

Krásná, plyšová, medvíková, mazlivá a hlasitě vrnící Džejný. Co dodat... Je vznešená, hrdá, přítulná a na nás fixovaná. Umí pěkně žárlit na svojí stejně úžasnou a stejně prdlou sestřičku Jasmínku. Ruská modrá kočka je něco naprosto jiného než bengálská kočka nejen vzhledem, ale hlavně povahou.

Bydlí v Praze


Jasmin Hollyboy

Proč si nepořídit kočičky rovnou dvě? A navíc sestřičky? Tak takhle nějak se stalo, že jsme si mezi Vánoci a Silvestrem 2019 dovezli princezny dvě. Den před Vánoci jsme osiřeli, poslední kočička šla do nového domova a my zůstali osamělí. No a řekli jsme si, že potřebujeme kotě, ať je trochu sranda. A aby byla dvojitá, tak máme hned dvě :) Co říci o Jasmínce? No asi úplně to stejné co o Jane. Je prostě boží a to asi stačí :)
Bydli v Praze 


                                 Bengálské kočky

Eddie Bengamur (Bělorusko)

Edík je velmi přátelský, velký mohutný bengálský kocour. Je teple, zrzavě zbarvený s velmi výraznými vnitřky obrovských rozet. Edíka jsme zvolili k holčičkám pro zvětšení a vykontrastování rozet. Je to moc pěkný kocour, jen ten jeho hlásek je vtipný. Zní jak malé dítě :D Edíku, jsme zvědaví jak pěkná budeš dělat koťata. Vítej u nás a snad se ti u nás líbí. 

Rasa: Bengálská kočka
Barva: černá tečkovaná BEN n24
Datum narození: 15.9.2018
Váha: x kg
Rodiče: otec - Bacardi Bengamur, matka - Xstasi Bengamur
Testy: vše negativní - PKD, HCM, PKdef, PRA-b, Fiv, FeLV


Gloria Bohemia Bengals

Naší poslední holčičkou je Glorie alias Sophie nebo také kostička. Je to drobounká kočička s troškou nadváhy. Je měkounká, polštářkovitá, něžná, elegantní a trošku bázlivá. Ze začátku byla odtažitá a hodně schovaná, ale po pár dnech se rozkoukala a je z ní vážená paní mazlivka, vtěrka a vrnítko. Srst má ukázkově krátkou s perfektními rozetami. Malá ouška, správně dlouhý ocásek, výstavní kontrast, nádherně velká kukadla a velmi zajímavý výraz. Je to kočička plno tváří, nikdy bych nevěřila, že kočičky mohou mít mimiku ve tváři. Dokáže se tvářit nasraně, uvolněně, vyděšeně, přátelsky či nadšeně. Je to s podivem.

Rasa: Bengálská kočka
Barva: BEN n 24, černá tečkovaná s nádherným glitrem
Datum narození: 9.5.2016
Váha: 3,80 kg
Rodiče: otec - Whisky Jaguarcity, matka - IC Wendy Bohemia Bengals
Testy: vše negativní - PRA-b, rdAc-PRA, PK, FIV, FeLV
V novém domově s vnuckou Wanesskou v Brně.


Kelly Gloria Tailor Wild Cat

Naše odchovaná krásná a dle našeho mínění chovatelsky nadějná kočička Kelly alias Keliška je mazlivá, klidná, upovídaná, milá a přátelská. O jejím překrásném vzhledu ani nemluvím. Prostě perfektní. Jsme na ní velice zvědaví.

Rasa: Bengálská kočka
Barva: BEN n 24, černá tečkovaná se světlým podkladem a tmavými rezavými kontrastními rozetami 
Datum narození: 28.02.2021
Váha: xxx
Rodiče: otec - šampion Bastian Bardia Wild Cat, matka - Glorie Bohemia Bengal

Bydlí v Nejdku spolu s Albertem.


Klarisa Tailor Wild Cat

Naše odchovaná krásná a dle našeho mínění chovatelsky nadějná kočička Klárka. Velmi nesobecky a neegocentricky pojmenovaná po mě :D Klárinka je mazlivá, klidná, tichá, milá a přátelská. O jejím překrásném vzhledu ani nemluvím. Prostě perfektní. Jsme na ní velice zvědaví. 

Bydlí v Horním Slavkově.


Laura Rosettebengal

Laura neboli Polární Lištička či Laurinka. Je temperamentí, praštěná a neuvěřitelně chytrá a tak trochu i vyčůraná. Zlobit umí jako čert, kouká jí to z očí. Ale zároveň se umí přitulit a příst a příst. Miluje chlapy, jak ty kočičí tak ty lidský. Je jako pejsek, na manželovi visí pohledem a pronásleduje ho. Je zajímavá, zvláštní, divoká, nespoutaná a také velmi, ale velmi hlasitá až by se dalo říci, že uřvaná. Kolikrát si říkám, že je skvělé, že bydlíme v lese, protože o řev je u nás postaráno :) to je šílený orchestr, když Lištička spustí, přidá se Tatoušek, Mňauí a nakonec i zbytek a do toho začnou štěkat naši pejsci a sousedovic psi, tak je to opravdový koncert. Kdo nezažil, neuvěří :)
Laurinka našla milující domov u moc milých lidí v Berouně. Jsme moc rádi.

Bydlí v Kladně.  


Brenda Ussuriah

Brenda alias Kikina je naší novou chovnou bengálskou posilou. Kikina u nás byla dříve na dvou krycích návštěvách. S naším kocourkem měla 2x nádherná koťátka, takže se už s Kikčou známe. 08. 08. 2020 jsme si pro ní jeli do jejího bývalého domova a u nás jsme jí nabídli novou láskyplnou náruč, kterou přijala. Kiki Miki je mazlivá, dotěrná a úžasná. Sice se jako pravá bengálska nesnese s ostatníma bengálskýma holkama a vlastně s žádnýma holkama, i tak je skvělá. A dobrá náhoda je, že ze strany táty je to Laury sestřenice a ze strany mamky Xeny sestřenice. Jak je ten svět malý. 

Bydlí v Praze.


Šampion Bastian Bardia Wild Cat

Jako druhého jsme si pořídili 12.8.2017 pana Paštiku neboli našeho úžasného chovného kocourka. Neuvěřitelně mazlivý, přítulný, prostě pan vtěrka. Občas máme pocit, že se mu porouchalo vrnící zařízení a nemůže přestat :) každého si získá svou přátelskou a opravdu až násilně mazlivou povahou. Je to úžasňák každým kouskem svého statného těla, jemuž dominuje krásná lví hlava. Je to miláček a zároveň velký šéf s kterým by nechtěl nikdo přijít do křížku. Je perfektní, jeho koťata jsou nejen exteriérově nádherná, ale hlavně po tátovi dědí jeho neskutečně přátelskou a mazlivou povahu.

Bastík je perfektní, svou úžasnou povahu předal téměř 60 koťatům a za to mu moc děkujeme. Díky němu jsou naše koťata opravdu boží. Ale již nastal čas Bastíkovi poskytnout zasloužený důchod.

Bydlí se svojí vnučkou Zoe ve Švýcarsku.

         


Interšampionka Xena Bondival

Nejkrásnější princezna bojovnice Xena alias Mňaiu. Naše první kočička, kterou jsme si pořídili 23.12.2016 z chovné stanice Bondival CZ. Je úžasná, krásna, drobná, temperamentní, hravá, divoká. Pravá šelma vládnoucí celé naší smečce. Naprosto nás svým vzhledem a povahou učarovala a přesvědčila v tom, že se pustíme do chovu. Je to naše milovaná holčička.

Bohužel její krása a divokost byla vykompenzována zdravotními potížemi, které vyústily ve dva císařské řezy, ze kterých se nám nepodařilo zachránit jediné miminko. Miminka nebyla správně vyživená a vyvinutá. Na pár hodin s námi bylo jediné miminko, kocourek Indián a i přes naší obrovskou snahu udržet ho při životě, po 27 hodinách života zemřel. Přesně tři roky na minutu po té, co jsme si manželem řekli ano. Bylo to opravdu hrozné. Od manžela jsem dostala ten den růže k výročí svatby, po pár hodinách jsem je položila na hrob Indiána, malého bojovníka. Chov je náročný a mnohdy nespravedlivý a plný bolesti. Ale naše Mňauinka se zotavuje a za pár dní už bude zcela fit.

Mňauinko děkujeme ti za 6 nádherných koťátek Dráčka, Daenerys, Dolores, Herryho D, Hermionu a Helgu. Svým majitelům dělají obrovskou radost.

Nyní si užívá spokojený život v novém domově v Horním Slavkově.


Boris Sumarum

Boris je bázlivý velký sněžný sametový kocourek s uhrančivě modrýma očičkama. Který by se z fleku mohl stát mistr světa v ležení na horkém topení.

Nyní si užívá spokojený život v novém domově v Břeclavi.


"Kočky jsou lék, jsou smích, jsou mazlení. jsou pořád přinejmenším miloučké a někdy přímo krásné."